Avon a deschis un nou magazin în România

Lectură de 2 minute

27 Sep 2024 - Știri și Noutăți

Avon a deschis un nou magazin în România

Redacția Retail.ro

Abonează-te pe  

Avon, unul dintre principalii jucători globali din industria frumuseții, își continuă expansiunea omnichannel și anunță deschiderea unui nou magazin, în sistem de franciză, în Shopping City Ploiești

Sursa foto: Avon

În acest articol găsiți:

Magazinul este situat la parterul centrului comercial Shopping City Ploiești și oferă o gamă diversificată de produse din portofoliul Avon, de la machiaj și parfumuri, până la produse de îngrijire a pielii și de îngrijire personală. Spațiul este unul modern și accesibil, cu o suprafață de 42mp, asigurând consumatorilor o experiență plăcută și completă, cu program de funcționare între orele 10:00 și 22:00.

Ca parteneri ai francizei, antreprenorii vor beneficia de suport complet și de un pachet detaliat de know-how, care le va oferi acces la un model de afaceri solid și bine structurat. Aceștia vor primi sprijin în alegerea locației, dezvoltarea unui branding eficient, promoții dedicate, participarea la sesiuni de training și asistență în lansarea, promovarea și gestionarea afacerii.

Antreprenorii au posibilitatea de a deschide „insule” în mall-uri, cu suprafețe de 10-15 mp, pentru care investiția estimată se situează între 30.000 și 40.000 de euro, sau magazine de 30-50 mp în centre comerciale sau zone stradale cu trafic intens, cu o investiție între 55.000 și 70.000 de euro.

Avon, prezentă de peste 25 de ani în România

Povestea celei mai mari companii de vânzări directe din România începe în anul 1997. Fiecare Broșură AVON propune peste 2000 de produse, printre care adevărate inovații pe care compania le face disponibile în premieră pe piața mass-market.

Avon România are o echipă de peste 200 de angajați, precum și cu un centru logistic de ultimă generație care deservește mai multe piețe, printre care România, Bulgaria, Republica Moldova și Macedonia. Din centrul logistic Avon Chiajna pleacă zilnic 10.000 de comenzi către consumatoarele din aceste piețe.

În prezent, Avon România este piața principală din grupul Avon Southern Europe, fiind condus împreună cu alte 11 piețe de către Andreea Moldovan, General Manager Avon SE.

Citeste si:

Sesiuni de make-up cu produse Avon în drogheriile BIPA: care e programul acestora

Sesiuni de make-up cu produse Avon în drogheriile BIPA: care e programul acestora
Retail.ro /  Retail.ro /  Știri și Noutăți /  Avon a deschis un nou magazin în România