Resetează parametrii

Product manager - Departament Achiziții , EvoMAG in Bucuresti

  • Oraș
  • Nivel studii
  • Departament
  • Salariu net
  • Bucuresti
  • Nespecificat
  • Nivel cariera
  • Tip job
  • Industrie
  • Permis conducere
  • Fara experienta
  • Comert / Retail

Descriere job

Candidatul Ideal

  • Orientat spre dezvoltare de business, competente comerciale
  • Cunoasterea pietei de IT&C
  • Experienta in domeniul private label si a comertului online prezinta un avantaj
  • Persoana analitica/ sa iubeasca cifrele (la evoMAG avem o vorba: "Excelul este cel mai bun prieten al omului!)
  • Avantaj experienta in cunoasterea pietei din e-commerce

Postul este in Bucuresti - adresa str. Splaiul Unirii nr 313 cladirile ICPE

Descrierea jobului

  • Identificarea, dezvoltarea si intretinerea de noi game de produse
  • Dezvoltarea si intretinerea gamei de produse
  • Gestionarea relatiei cu furnizorii existenti interni si externi
  • Realizarea ofertelor si a planului de achizitii
  • Mentinerea indicatorilor de performanta la nivel optim (stoc, rotatie, marja, CA)
  • Participarea la evenimente/targuri/expozitii de profil in tara, dar si in afara.
  • Identificare de furnizori noi intern, cat si extern din Europa si Asia

Beneficii

  • Bonuri de masa
  • Bonus la realizarea de target
  • Discount la produsele comercializate de companie

Descrierea companiei

Suntem echipa care administreaza de 16 ani site-ul de comert electronic evoMAG.ro care are in acest moment peste 120.000 produse active din domeniul IT&C, telecomunicatii, electrocasnice, auto, de îngrijire personală, sport & fitness, trotinete eletrice si accesorii.

Secretul si in acelasi timp succesul nostru sunt oamenii cu care lucram (motorul companiei) si clientii pe care ii pastram de-a lungul anilor prin punerea pe primul plan a nevoilor lor (produse de buna calitate, garantii rezolvate mereu in regim de urgenta, livrari cat mai rapide, pretul produselor cat mai bun).