Patrizia Pepe introduce în Promenada conceptul internațional Club Concept, prezent doar în câteva dintre magazinele Patrizia Pepe din Europa. Spațiul se remarcă printr-un design sofisticat, inspirat din atmosfera cluburilor exclusiviste, materiale atent alese și detalii decorative atent integrate, care transformă experiența de cumpărături într-una rafinată și contemporană.
Totodată, brandul românesc Hardot a deschis recent în Promenada primul său spațiu-concept din București. Fondat de Dana Iuga și Alina Popa, Hardot s-a remarcat pe scena internațională a modei prin designul îndrăzneț și estetica distinctă a creațiilor sale. De-a lungul timpului, pantofii creați de Hardot au fost purtați de personalități internaționale precum Jennifer Lopez, Heidi Klum, Rita Ora sau Eva Longoria.
Mai mult, mixul premium de modă din Promenada a fost completat de magazinul Elisabetta Franchi. Fondat în 1998 de către designerul care îi poartă numele, magazinul italian este recunoscut pentru estetica sofisticată, atenția la detalii și colecțiile dedicate unei feminități moderne și elegante.
Prin aceste deschideri, Promenada își consolidează poziționarea ca destinație de referință pentru moda de lux, reunind spații-concept și nume importante din modă într-un cadru dedicat unui public interesat de stil, design și experiențe contemporane.
Cu un mix de branduri de renume internațional și o gamă bogată de restaurante și servicii, Promenada pune la dispoziția clienților o experiență completă de shopping. Având un design modern în linie cu arhitectura urbană din zona de nord a capitalei, Promenada Mall este situat pe Calea Floreasca nr 244-246, Sector 1 București, cu acces facil la mijloacele de transport public, într-una din cele mai moderne zone ale orașului.
Promenada găzduiește peste 150 de magazine, printre care se numără branduri premium precum Coccinelle, Furla, Rituals, LIU JO, GUESS, Musette, Kultho, Bijuteria Teilor, grupuri de renume ca Inditex, cu brandurile Massimo Dutti, Oysho, ZARA, ZARA HOME, Bershka și Stradivarius, Peek & Cloppenburg, Lunet, Murmur și Dualitae în exclusivitate în România, Men’s Cave, Intimissimi, magazine pentru copii, de sport, frumusețe și timp liber. Ofertei de magazine i se adaugă o gamă largă de servicii precum SKKIN-Korean Facial Express, Asian Vitality SPA, The BAR Salon, Salon Yvonne, Floria, Needle Atelier de retuș, ECO CLEAN, Diamond Car Wash, agenția de turism DERTOUR, Flanco și o varietate de servicii bancare.
Terasa verde, de peste 4000 mp este o adevărată oază urbană, care invită vizitatorii la relaxare și oferă modalități variate de petrecere a timpului liber, precum și numeroase evenimente dedicate publicului. Clienții au la dispoziție și Clubul de Health & Fitness World Class, ce oferă membrilor acces la facilități și echipamente premium.
NEPI Rockcastle, pe drumul spre energia regenerabilă: dezvoltatorul continuă lucrările la cel mai mare parc fotovoltaic din România