Auchan inaugurează cel de-al cincilea hipermarket discount ATAC în România 

Lectură de 2 minute

25 Jul 2024 - Știri și Noutăți

Auchan inaugurează cel de-al cincilea hipermarket discount ATAC în România 

Mădălina Dinu

Abonează-te pe  

Auchan a inaugurat un nou magazin ATAC Hiper Discount, formatul cu cele mai mici prețuri al rețelei, în Galați, după unitățile inaugurate în Brașov, Ploiești, Timișoara și Târgu Mureș. Sub sloganul „Jos cu prețurile!”, magazinele ATAC propun prețuri mici la scară generalizată, precum și un sistem de prețuri cu reducere în cascadă, pentru cantități mai mari, datorită optimizărilor de game și reducerii cheltuielilor de operare.

Sursa foto: Auchan ATAC

Hipermarketul Auchan Galați, situat pe bulevardul Galați 3A, devine ATAC Hiper Discount by Auchan și propune clienților o gamă diversificată de 17.000 de produse, fabricate în România și nu numai, precum și o selecție de servicii utile.

Cu o suprafață de peste 7600 mp, ATAC Galați răspunde puterii de cumpărare a consumatorilor, oferind un sortiment variat de produse alimentare și nealimentare, atent selecționate, atât produse proaspete, de la fructe și legume, produse de brutărie, precum și o selecție de produse de cofetărie realizate de un producător local, carmangerie, pește proaspăt și mâncare gătită, cât și articole de băcănie, detergenți și produse de curățenie, cosmetice și articole de îngrijire, băuturi alcoolice, răcoritoare și multe altele, la prețuri foarte avantajoase.


Vrei să afli noutăți din domeniu și ce pregătesc producătorii și retailerii? Înscrie-te AICI la retailArena 2024, unul dintre cele mai mari evenimente din industrie.


Formatul de hiper discount propune în continuare o experiență facilă și confortabilă la cumpărături, păstrând aleile largi, oferind un parcurs rapid clienților, o semnalizare vizibilă a categoriilor și un număr mare de case de marcat (atât case care pot fi operate în regim self check-out, cât și case cu servicii de scanare și încasare asigurate de casierii Auchan). Peste 100 de angajați lucrează în ATAC Galați, iar magazinul este deschis zilnic în intervalul 8:00-21:00.

Ce măsuri a luat Auchan pentru ca ATAC să ofere prețuri mult mai bune în retailul local

Auchan România are în portofoliu peste 430 de magazine, cuprinzând 29 de hipermarketuri clasice, 5 hipermarketuri ATAC Hiper Discount, 7 supermarketuri, magazinul Auchan Go, aproape 400 de magazine de ultra-proximitate MyAuchan, din care majoritatea în stațiile Petrom, 1 magazin în franciză Simply by Auchan, precum și magazinul online auchan.ro. Cu o cifră de afaceri cu taxe în 2023 de peste 1,6 miliarde de Euro.

Citeste si:

Un nou supermarket Auchan de mari dimensiuni în țară, în curtea retailerului de bricolaj Dedeman

Un nou supermarket Auchan de mari dimensiuni în țară, în curtea retailerului de bricolaj Dedeman
Retail.ro /  Retail.ro /  Știri și Noutăți /  Auchan inaugurează cel de-al cincilea hipermarket discount ATAC în România