Resetează parametrii

Mcdonalds

Lucrator restaurant , Mcdonalds

  • Oraș
  • Nivel studii
  • Departament
  • Salariu net
  • Necalificat
  • Nivel cariera
  • Tip job
  • Industrie
  • Permis conducere
  • Fara experienta

Descriere job

Descrierea jobului

Esti o persoana energica, dornica sa accepte noi provocari si care vrea sa lucreze alaturi de o echipa dinamica? Ai toate sansele sa devii Crew – Lucrator restaurant McDonald’s. Experienta se castiga in timp, noi te pregatim intens si iti oferim o serie de beneficii si stabilitate.

Principalele resonsabilitati:

•Lucrezi in toate zonele restaurantului – bucatarie, zona caselor de marcat, aprovizionare, sala de mese, asigurand curatenia in interiorul si exteriorul restaurantului;
•Servirea clientilor McDonald’s, adoptand în permanență o atitudine prietenoasă;
•Pregatirea produselor la standardele de calitate McDonald’s, în condiții stricte de igienă și siguranță alimentară;
•Asimilezi informatii tehnice si abilitati practice care au legatura cu domeniul de activitate – produse, materii prime si termene de garantie, echipamente, tehnici de vanzare, lucrul cu oamenii, etc.

Descrierea companiei

Incepand cu anul 2016, McDonald’s este parte a familiei Premier Capital, partenerul pentru dezvoltare a restaurantelor McDonald’s din Romania, Estonia, Grecia, Letonia, Lituania si Malta. Premier Capital opereaza 149 de restaurante in zone de top, mai mult de jumătate dintre ele fiind cu McDrive si numerase cafenele McCafe.
In Romania, McDonald’s este lider al pietei restaurantelor, cu 87 de restaurante si 42 de McCafe în 27de orase. Pana in prezent, McDonald’s a investit peste 900 de milioane de lei în Romania, are 5.500 de angajati si primeste zilnic peste 230.000 clienti. Alte 18 milioane de lei au fost investiti in proiecte de educatie si sanatate si peste 20.000 de familii sunt sprijinite prin intermediul Fundatiei Ronald McDonald.
Alatura-te echipei noastre pentru a scrie impreuna urmatoarele capitole din povestea Mcdonald’s!

•Studii medii finalizate;
•Atitudine pozitiva si orientare catre client;
•Atitudine proactive;
•Abilitati de lucru in echipa;
•Capacitatea de a lucra sub presiune si oriestarea catre rezultate.

•Pachet salarial atractiv (ex. pentru norma intreaga de 8 ore, venitul incepe de la 2000 RON, suma ce contine salariul net + tichete de masa pentru fiecare zi lucrata la norma intreaga de 8 ore);
•Beneficiezi de 50% reducere la produsele tale preferate in timpul programului de lucru;
•Flexibilitate – îți poți organiza programul de lucru în ture de zi, ture de noapte și în ture de weekend, în funcție de nevoile tale și de programul restaurantului în care vei lucra;
•Posibilitatea de a lucra in restaurantul McDonald’s din apropierea casei (in limita posturilor vacante);
•Proces rapid de promovare ;
•Training gratuit pentru dezvoltarea abilitatilor de comunicare, lucru in echipa sau abilitati specifice industriei alimentare;