Resetează parametrii

HR Business Partner , EUCOM

  • Oraș
  • Nivel studii
  • Departament
  • Salariu net
  • Necalificat
  • Resurse umane / Psihologie
  • Nivel cariera
  • Tip job
  • Industrie
  • Permis conducere
  • Manager / Executiv
  • Full-time
  • Educatie / Training

Descriere job

Pe cine căutam?

HR Business Partner

„Suntem unul dintre cei mai importanţi facilitatori de cursuri de limbi străine din România, cu experiență de peste 19 ani în domeniu. Noi îți oferim oportunități de dezvoltare, proiecte interesante și stimulative, echipă faină și un mediu de lucru plăcut. Ne dorim o persoană cu skillurile unui recruiter și trainer dedicat și dornic de carieră: ambiție și determinare, proactivitate, eficiență, atenție la detalii, gândire strategică, perseverență, comunicare.” – Delia Dragomir, Managing Partner Eucom.

Domeniile jobului: Executive management (Executive board), HR (Training, Recruitment, OD/C&B/ other HR), Operations (Business development).

Misiunea jobului: Activitatea principală va fi cea de recrutare și de pregătire a rețelei de colaboratori la nivel internațional, de culegere și de sintetizare a propunerilor de noi produse și programe venite de la aceștia și de implementare a lor, împreună cu restul echipei.

Departament: Management.

Nivel ierarhic: CEO-1, subordonat Directorului General, și având 3 subordonați.

Salariul fix lunar (€ net): 2,000+

Ce competențe trebuie să ai? Ce așteptăm de la tine?

  • Să vorbești fluent limba engleză;

  • Să știi să lucrezi și să te raportezi la oameni diferiți;

  • Să fii o persoană responsabilă și să duci la îndeplinire ce-ți propui;

  • Să ai o atitudine proactivă și să te descurci în situații dificile;

  • Trebuie să îți placă să lucrezi organizat și structurat;

  • Să îți placă să lucrezi cu obiective;

  • Să ai capacitatea de analiză si sinteză.

Responsabilitățile tale sunt…

  • Să recrutezi oameni extraordinari la nivel național și internațional care să cunoască o limba străină la nivel C1;

  • Să formezi și să evaluezi competențele oamenilor pe care i-ai alocat pe proiecte;

  • Să stabilești criteriile de evaluare pe fiecare proiect în parte;

  • Să dezvolți produse și programe noi livrabile internațional;

  • Să te implici în implementarea și îmbunătățirea programelor dezvoltate;

  • Să fii la curent cu tendințele din piață;

  • Să consolidezi parteneriate de durată;

  • Să lucrezi cu obiective, rezultate cheie și proceduri;

  • Să îți evaluezi lunar activitatea cu scopul de a o eficientiza;

  • Să te implici activ în implementarea planificării și îmbunătățirea proceselor.

Cerințe job

Ne dorim o persoană dedicată, care lucrează bine în echipă si este capabilă să construiască parteneriate durabile. Orientarea ta trebuie să fie către obținerea de rezultate. Trebuie să fii o persoană atentă la detalii și cu o capacitate ridicată de sinteză, perseverență în atingerea obiectivelor, gândire strategică, dinamism și proactivitate.

De ce ți-ai dori acest job?

  • În primul rând pentru că nu te vei plictisi nici o zi la serviciu. Nicio zi nu va arăta la fel și întotdeauna va fi ceva interesant în derulare. Te asigurăm că va fi multă mișcare, dezvoltare continuă;

  • Vei interacționa cu mulți oameni deosebiți și vei putea învăța multe lucruri de la ei sau din interacțiunile cu ei;

  • Îți vei dezvolta multe abilități de administrare și de management care te vor ajuta în orice carieră vei dori pe viitor;

  • Vei avea șansa să fii o persoană implicată în programe la care nici nu ai visat;

  • Îți vei pune creativitatea la lucru des, ca să aduci valoare oamenilor;

  • Vei avea oportunitatea să vezi cum se clădește o afacere proprie, să înțelegi provocările și să vezi beneficiile;

  • Vei deprinde abilități de conducere și vei contribui la crearea unei culturi organizaționale de invidiat;

  • Ai experiență pe astfel de responsabilități și ești dispus/ă să continui cu noi această călătorie. Nu va fi ușor, dar te asigurăm că va fi provocator și în mișcare și mai ales plină de experiențe de formare.Ești o persoană care poate ține confidențiale aspecte atât profesionale cât și private;

  • Ești o persoană care nu renunță ușor și care nu se sperie de lucruri pe care nu le cunoaște;

  • Nu te împotmolești și nu ai nevoie de ajutor sau confirmare la fiecare pas;

  • Ești o persoană disciplinată;

  • Ești o persoană capabilă să lucreze în VUCA world din mediul de business de astăzi;

  • Îți place să lucrezi cu oamenii;

  • Știi ce sunt acelea termene limită;

  • Îți place să înveți lucruri noi și să îți îmbunătățești performanța;

  • Ești pasionat/ă de excelență.

De ce e fain să lucrezi la noi în echipă?

  • Pentru că fiecare om este important, și succesul comun depinde de fiecare dintre noi;

  • Pentru că ideile tale pot fi auzite și implementate;

  • Pentru că lucrăm pe obiective, rezultate cheie, proceduri;

  • Pentru că lunar ne întâlnim la Chance to Learn in Eucom – A Read. Share. Repeat Movement proiect premiat cu locul 1 la ABSL Awards Gala, categoria Talent Development & Education;

  • Pentru că activitatea se va desfășura cum vrei tu, la birou sau remote;

  • Pentru că nu ne interesează când îți începi și când îți termini activitatea, ne interesează să ai rezultate.

Alte informații relevante

Suntem un angajator care respectă principiile egalității de șanse și ale nediscriminării în litera și spiritul lor. Asigurăm un mediu de lucru care susține, inspiră și respectă toți angajații în egală măsură și în care procesele de muncă sunt bazate pe merit și aplicate fără discriminare pe bază de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, stare civilă, vârsta, handicap, origine națională sau etnică, statutul de serviciu militar, cetățenie sau altă caracteristică protejată de lege, sau chiar în afara acestor reglementări oficiale. Promovăm diversitatea de gândire, cultură și context. Aderăm la aceste principii în toate etapele angajării, inclusiv recrutarea, formarea, compensarea, promovarea, beneficiile, programele sociale și recreative și disciplina.