Resetează parametrii

Client Experience & Sales Executive , EUCOM

  • Oraș
  • Nivel studii
  • Departament
  • Salariu net
  • Nespecificat
  • Nivel cariera
  • Tip job
  • Industrie
  • Permis conducere

Descriere job

Pe cine căutăm?

“În acest moment căutăm un Client Experience & Sales Executive care să ne ajute  oferim clienților cea mai bună experiență în colaborarea cu Eucom. Ne dorim o persoană dedicată, care lucrează bine în echipă si este capabil să construiască parteneriate durabile. Orientarea ta trebuie să fie către obținerea de rezultate. Trebuie să fii o persoană atentă la detalii și cu o capacitate ridicată de sinteză, perseverență  în atingerea obiectivelor, gândire strategică, dinamism și proactivitate.” – Delia Dragomir, Managing Partner Eucom.

Ce competențe trebuie să ai? Ce aşteptăm de la tine?

  • Să vorbești fluent limba engleză;
  • Să știi să lucrezi și să te raportezi la oameni diferiți;
  • Să fii o persoană responsabilă și să duci la îndeplinire ce ți se încredințează;
  • Să ai o atitudine proactivă și să te descurci în situații dificile;
  • Trebuie să îți placă să lucrezi organizat și structurat;

De ce ți-ai dori acest job?

  • În primul rând pentru că nu te vei plictisi nici o zi la serviciu. Nici o zi nu va arăta la fel și întotdeauna va fi ceva interesant în derulare;
  • Vei interacționa cu mulți oameni deosebiţi și vei putea învăța multe lucruri de la ei sau din interacțiunile cu ei;
  • Îți vei dezvolta multe abilități de administrare și de management care te vor ajuta în orice carieră vei dori pe viitor;
  • Vei avea șansa să fii o persoană implicată în evenimente la care nici nu ai visat;
  • Îți vei pune creativitatea la lucru des, ca să aduci valoare oamenilor;
  • Vei avea oportunitatea să vezi cum se clădește o afacere proprie, să înțelegi provocările și să vezi beneficiile;
  • Vei deprinde abilități de conducere și vei contribui la crearea unei culturi organizaționale de invidiat;

Responsabilitățile tale sunt…

  • Vei prelua şi gestiona clienţii veniţi din acţiunile de marketing;
  • Vei susţine clientul în implementarea proiectelor;
  • Vei factura şi urmări încasările aferente serviciilor prestate;
  • Vei elabora, analiza şi furniza rapoartele solicitate de către clienţi;
  • Te vei asigura că proiectele se încadrează în standardele de marjă;
  • Vei contacta în mod regulat clienţii şi te vei asigura că există rezultate;
  • Vei păstra şi îmbunătăţi relaţia cu clienţii;
  • Vei consolida parteneriate de durată cu clienţii;
  • Vei lucra cu obiective, rezultate cheie şi proceduri;
  • Îţi vei evalua lunar activitatea cu scopul de a o eficientiza;
  • Te vei implica activ în implementarea planificării şi îmbunătăţirea proceselor.

Salariul?

Nu există o cifră corectă pentru toată lumea, aşa că nu putem să dăm o astfel de informaţie. Dar pot să te asigur că ne plătim bine oamenii şi că nu încercăm să facem economii la plata oamenilor extraordinari.

De ce ai vrea să vii la noi în echipă?

  • Pentru că fiecare om este important, și succesul comun depinde de fiecare dintre noi;

  • Pentru că ideile tale pot fi auzite și implementate;

  • Pentru că la noi singura constantă este mișcarea;

  • Pentru că ne întâlnim zilnic, ca să ne asigurăm că urmăm aceeaşi direcţie;

  • Pentru că lucrăm pe obiective, rezultate cheie, proceduri;

  • Pentru că lunar ne întâlnim la Chance to Learn in Eucom – A Read. Share. Repeat Movement proiect premiat cu locul 1 la ABSL Awards Galacategoria Talent Development&Education;

  • Pentru că activitatea se va desfăşura remote;

  • Pentru că nu ne interesează când îţi începi şi îţi termini activitatea, ne interesează să ai rezultate.

  • ai experiență pe astfel de responsabilități și ești dispus/ă să continui cu noi această călătorie. Nu va fi ușor, dar te asigur că va fi provocator și în mișcare și mai ales plină de experiențe de formare.

Nu aplica dacă…

  • Ești o persoană care NU poate ține confidențiale aspecte atât profesionale cât și private;
  • Ești o persoană care renunță ușor sau care se sperie de lucruri pe care nu le cunoaște;
  • Îți place confortul și predictibilitatea;
  • Te împotmolești și ai nevoie de ajutor sau confirmare la fiecare pas;
  • Nu ești o persoană disciplinată;
  • Nu îți place să lucrezi cu oamenii;
  • Nu te știi încadra în termene limită;
  • Nu îți place să înveți lucruri noi și să îți îmbunătățești performanța;
  • Nu ești pasionat/ă de excelență.

În ce credem noi?

Noi în Eucom, credem cu tărie că fiecare om poate deveni o versiune mai bună a sa, iar misiunea noastră pentru următorii 10 ani este să creăm 1 milion de experiențe memorabile.

Ne mândrim cu 19 ani de experienţă şi performanţă în servicii lingvistice adresate companiilor, astăzi fiind Centru de Excelentă la nivel naţional. Liniile noastre de business sunt cursuri de limbi străine, audit lingvistic, traduceri specializate şi interpretariat.

Echipa noastră număra peste 300 de specialişti în limbi străine, în dezvoltarea cărora investim continuu prin traininguri periodice de specializare.

Ne individualizăm prin cursuri adaptate la specificul şi obiectivele companiei şi ne place să predăm limbi străine într-un mod interactiv. Suntem permanent orientaţi spre inovaţie, integrând cele mai noi tendinţe în trainingurile noastre.

Prin programele noastre susţinem că omul şi tehnologia fac casă bună împreună.

De fiecare dată ne îndeplinim cu entuziasm misiunea de a fi “Your bridge to the world” pentru companiile interesate să obţină rezultate.

Valorile noastre în care credem și care stau la baza activităților zilnice:

  • Commitment – cu rezultatul în minte, şi cu responsabilitate găsim de fiecare dată cea mă eficientă soluţie pentru partenerii noştri.
  • Improvement – suntem determinaţi să ne dezvoltăm şi să inovăm, astfel încât să-i inspirăm pe cei de lângă noi şi să le oferim experienţe WOW.
  • Partnership – suntem preocupaţi să ne înţelegem partenerii, cu scopul de a construi împreună cea mai bună soluţie pentru toţi.
  • Excelență – Promitem să depăşim întotdeauna aşteptările, astfel încât partenerii să aibă parte de o experienţă WOW.